JK ATU KE - SURFCLUB

Prístav Windsurfingu na Veľkej Domaši

Ahoj!

Predstavíme vám náš krásny šport - jachting a domovský prístav, ktorým je SURFCLUB Domaša Holčíkovce - občianskeho združenia Jachtklub Akademik technická univerzita Košice (viac o občianskom združení).

Vážení priatelia !

Milujem prírodu, vodu, vietor, kamarátov a dobrodružstvo. Jachting a windsurfing je to, čo vie tieto lásky poskytnúť a túžby po nich splniť. Ďakujem mu za to! Krásne to popisuje náš dobrý priateľ Dušan, ktorý vo vyznaní svojho jedinečného diela s názvom "Moja osobná skúsenosť s prehistóriou jachtingu na Východnom Slovensku", ktoré odporúčam prečítať, píše: 

citujem: Jachtárska púť od Cadeta, cez Motha, Finna, k námor-ným plachetniciam a surfom, v ktorej sa pretekanie strieda s prípravou detí a rozhodovaním mi pripravila v živote tie najcennejšie chvíle.

Jachting mi otvoril cestu k najkrajším priateľstvám a tvorí dodnes rámec trávenia voľného času celej mojej rodiny, včítane nášho psa Ajky. Keď začíname baliť pred víkendom saky - paky, v jej očiach sa úprimne zrkadlí to, čo cítime podvedome všetci: " Hurá - konečne po týždni ideme na vodu" Jachting sa stal pre nás životným štýlom a sme na to patrične hrdí.

Palo Lopuchovský
kapitán klubu 

Kto sme, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme.

Sme komunita rôznorodých ľudí odlišných profesií ,ktorých spája láska k športu k výkonom, k vode a ku krásnym večerom pri nekonečných plánoch a debatách. Menný zoznam s registračnými číslami a aktuálnom bodovom hodnotení nájdete na www.sailing.sk, poradie pretekárov a bodové hodnotenie klubov (tam zistíte, že tím ATU Košice patrí dlhodobo k najlepším a najagilnejším klubom v okruho-vom jachtingu na Slovensku).

Vodné športy pri Technickej Univerzite v Košiciach ( ATU KE) majú 50 ročnú tradíciu v pretekaní na vode, s organizáciou miestnych , ale aj medzinárodných pretekov a sústredení pre mládež a študentov. Od roku 1957 to bola kanoistika, pretekárska - slalom a zjazd na divokej vode a vodná turistika . Windsurfing, ako relatívne nový šport obohatil činnosť vtedajšieho oddielu vodných športov Slávie Vysokej školy technickej začiatkom osemdesiatych rokov. V roku 2000 pôvodný klub kanoistiky a jachtingu sa pri transformácii na novú telovýchovnú jednotu - Akademik Technická univerzita Košice rozdelil na dva kluby Klub Jachtingu a Klub Kanoistiky . Väčšina členov oboch klubov sú študenti univerzity , alebo jej absolventi. Široká členská základňa ktorá vznikala v úzkom prepojení s Katedrou telesnej výchovy Univerzity, bola základom aj pre výkonnostný a vrcholový šport.

Systematická a koncepčná práca vedenia Klubu Jachtingu priniesla nasledujúce výsledky a úspechy:

 • Klub je dlhoročne vyhodnocovaný ako jeden z najlepších v okruhovom jachtingu v rámci Slovenska
 • Patrik Pollák - odchovanec a stály člen klubu sa trikrát nominoval na OH (Atlanta, Sydney, Peking) a je Majstrom sveta v triede RAC - http://www.svk1.com
 • Dušan Vanický je medzinárodným rozhodcom 1. tr. a predsedom medzinárodnej a rozhodcovskej komisie SZJ
 • Alksnevicius Gedrius je predsedom trénerskej rady pri SZJ (www.sailing.sk)
 • Každoročne máme niekoľkých nositeľov titulu Majster Slovenskej republiky
 • Klub disponuje trénermi a cvičiteľmi na okruhový jachting a vodné športy
 • Organizujeme letné tábory pre deti a mládež s výcvikom jachtingu, windsurfingu, a ostatných vodných športov.
 • Klub so svojím potenciálom poskytuje aj členom iných Telovýchovných jednôt (Metropol Košice, Jachtklub Sobrance) tréningové možnosti.
 • Ako aktívny klub so strediskom pri vodnej nádrži Domaša sme získali od Slovenského Zväzu Jachtingu štatút Tréningového centra mládeže.

Podporte správnu vec a darujte 2% z Vašich daní Surfclubu

Prečo by som mal podporiť práve Surfclub na Domaši?

 • pomôžete ľuďom, ktorí sa snažia vybudovať Surfclub na Domaši zo svojich zdrojov
 • vytvoríte Vám a Vaším deťom voľnočasovú a športovú aktivitu v príjemnom prostredí (Domaša je len pár km od KE)
 • príspevok môžete využiť aj ako členské a naučite sa napríklad windsurfovať zadarmo
 • podporíte rozvoj vodných športov a turizmus v krásnej lokalite Veľká Domaša
Viac info

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Projekt Medzinárodné Partnerstvo Mládežníckeho športu je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu
a spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Vznikol aj vďaka podpore týchto partnerov:

Podporované z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
www.norwaygrants.sk