5-12
MAR´16

ZIMNÝ KEMP SLOVENSKO BACHLEDOVÁ DOLINA

Po úspešnom zimnom kempe na ukrajinskej Krasiyi sme účastníkov projektu hostili na Slovensku, v krásnom prostredí Bachledovej doliny.

Túto lokalitu sme zvolili okrem nádhernej prírody a spoľahlivých snehových podmienok, aj kvôli ideálnym podmienkam pre všetky stupne zručnosti športovcov od učiacich sa, až po náročných lyžiarov, a takisto aj kvôli dobrému vybaveniu strediska. 

Lyžovačka v Bachledovej doline je typická tým, že okrem kvalitných svahov lyźiarom a snowboardistom ponúka nádherné prírodné scenérie a pohľady na Vysoké Tatry. Dni strávené v lone prírody na svahoch v Jizersku, na Furmanci a sedle, boli balzamom na dušu a nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých. 

Absolvovali sme dokonca typickú goralskú svadbu s jej typickými obradmi, čo bol pre všetkých naozaj nevšedný zážitok. Po športových výkonoch sa účastníci regenerovali v aquaparku v Poprade. Mrzí nás akurát nevydarená návšteva Belianskej jaskyne, ktorú sa nám nepodarilo dokončiť kvôli nepriazni počasia, veríme ale, že po tomto zážitku, sa tu mnohí účastníci radi vrátia. 

Eventu sa opäť zúčastnilo 32 ukrajinských a slovenských študentov vysokých škôl, slovenskí a ukrajinskí tréneri a organizátori projektu. Ubytovanie bolo zabezpečené v rázovitej dedinke Ždiar. Kurz lyžovania a snowboardovania opäť doprevádzal aj bohatý kultúrny program. Ukrajinských ale aj slovenských partnerov sme zoznámili s touto naozaj krásnou ćasťou Slovenska. Navštívili sme napríklad múzeum v Ždiari - Ždiarsky Dom.

Veľmi nás teší, že sa nám na tomto evente podarilo dodržať a snáď aj o niečo navýšiť úroveň kvality a zážitkov pre účastníkov, ktorú nasadili ukrajinkí partneri na predošlom evente. Celé podujatie sa nieslo v zájomnej priateľskej atmosfére a dobrej nálade. A o to nám išlo - spájáť mladých ľudí a prostredníctvom športu a zážitkov, vytvoriť medzi nimi  komunikáciu.

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Projekt Medzinárodné Partnerstvo Mládežníckeho športu je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu
a spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Vznikol aj vďaka podpore týchto partnerov:

Podporované z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
www.norwaygrants.sk