1-4
OKT´16

Sústredenie organizátorov a trénerov na Ukrajine

Pri plánovaní ďalšieho športového eventu pre študentov sme zvažovali niekoľko možností. Spoločne s ukrajinským partnerom sme sa nakoniec rozhodli pre týždňový cyklopobyt na ukrajinskom Zakarpatí. Dôvodov bolo viac. Keďže hlavnou myšlienkou bolo čo najviac spoznať Ukrajinu a zažiť atmosféru okolia na vlastnej koži, prišlo nám putovanie bicyklom po krajine ako ideálny spôsob. Preto sme sa rozhodli usporiadať týždenný cyklopobyt pre slovenských a ukrajinských študentov. 

Pred samotným pobytom sa konalo sústredenie organizátorov a trénerov spojené s tréningom. Spoločne sme prechádzali trasy a plánovali program pre študentov na nasledujúci kemp. Diskutovali sme o akčnom pláne eventu a snažili sa vytvoriť čo najzaujímavejší program pre študentov.

Zakarpatská Ukrajina ponúka nádhernú prírodu, prekrásne prírodné scenérie a veľa zaujímavých cyklotrás. Ďalši dôležitý fakt je samotná blízkosť Košic a Užhorodu, partnerských miest projektu, a našim cielom bolo ukázať, že prepojenie týchto miest môže byť oveľa bližsie a efektívnejšie na bicykli ako autom. Práve cyklistika dáva možnosť prechádzať krajinou a cítiť ju na celom tele, nečakať na hraničných priechodoch a zdolať vzdialenosti príjemnejším spôsobom. A takto je možné byť z Košíc v Užhorode za necelé tri hodiny.

Niektorí úćastníci si odskúšali trasu Košice - Čierna nad Tisou - Boťany - Ptrukša - Slemenec - Užhorod. Z Košíc sa odviezli vlakom so samostatným cylovozňom do Čiernej nad Tisou a odtiaľ pokračovali rovinatými cestami cez pralesovité lužné lesy, cez zaujímavý most ponad rieku Latoricu, do obce Pstruša a na hraničný priechod Slemenec. Odtiaľ je to už len asi pol hodinka do Užhorodu, kde je čo vidieť a kde si môžete dať napríklad dobrú kávu. Jazdilo sa väčinou po príjemných lesných cestách a nefrekventovaných asfaltkách.

Výsledkom tohto stretnutia koordinátorov projektu a trénerov bol nasledujúci event Cycling Tour Ukraine, ktorý mal u účastníkov veľký ohlas.

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Projekt Medzinárodné Partnerstvo Mládežníckeho športu je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu
a spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Vznikol aj vďaka podpore týchto partnerov:

Podporované z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
www.norwaygrants.sk