5-6
MÁJ´18

Supercup Slovakia (2018)

Najväčšie medzinárodné preteky sezóny za účasti maďarských, českých a možno aj ukrajinských pretekárov.

Prvý pretek série Supercupu 2018 sa uskutočnil v tradičnom termíne 5.-6.mája v Surfclube na Domaši. Sklzové podmienky celý víkend s vetrom 16-25 uzlov umožnili odpretekať všetkých 8 rozjázd na trati M aj I. 
 
Miestny raceboardový matador, organizátor a otec myšlienky supercupov Patrik POLLÁK (SVK-1) dokázal, že napriek tomu že sa tento rok presunul do vekovej kategórie grand masters este stále vie “prekaziť zábavu” mladším a zúročiť svoje dlhoročné skúsenosti. Nechal za sebou aj vicemajtra Európy z minulého roka Santu Benceho (HUN -196) a ďalší miestny hrdina Zdeno Vrábel (SVK-8) taktiež využil svoje dlhoročné skusenosti a miestnu “know how” a obsadil tretiu priečku pre Radimom Kamenským (CZE-110), ktorý aj napriek víťazstvu v poslednej rozjazde obsadil nepopulárne 4 miesto.
 
V triede BIC Techno maďarské mladé pušky Morvai Balint (HUN-9) a Tamas Palinkas (HUN-160) porazili miestnu vychádzajúcu hviezdu Roberta Kubína (SVK-22). V triede BIC Techno 293 Plus to boli dievčatá Karolina Berankova (SVK-11) a Sara Koppa (HUN-226), ktoré pretavili svoj jarný tréning do dobrého výsledku a porazili chlapcov zo Slovenska a Ukrainy.
 
Viac než 40 pretekárov zo 4 krajín, slnko, vietor, starí aj noví znami odštartovali ďalšiu windsurfingovú sezónu v strednej Európe.
 
Ďalšia zastávka série Supercupu je Balatonfuzfo v Maďarsku 8.-10.6.2018.

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Projekt Medzinárodné Partnerstvo Mládežníckeho športu je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu
a spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Vznikol aj vďaka podpore týchto partnerov:

Podporované z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
www.norwaygrants.sk