18
JÚN´16

Návšteva zástupcov nórskeho partnera

Ako sme spoločne spoznávali krásy Slovenska

Prvá návšteva Slovenska zástupcov nórskeho partnera projektu Medzinárodné partnerstvo mládežníckeho športu nás veľmi potešila. Nórski zástupcovia sa zúčastnili eventu Letný tábor 1. a okrem spoločného programu bol pre nich pripravený aj osobitný program. 

Nórski zástupcovia prileteli na letisko do Budapešti, odkiaľ mali zabezpečený transfer do Košíc. S metropolou východu sa zoznámili prehliadkou kultúrnych pamiatok so sprievodkyňou a po absolvovaní spoločného obedu pri Miklušovej väznici sa vydali na cestu na Veľkú domašu do nášho strediska Surfclub.

Keďže táto návšteva Slovenska bola pre nórov úplne prvá vôbec, snažili sme sa aby videli z východného Slovenska a okolia Domaše čo najviac. Okrem prehliadky a kurzu vodných športov zažili aj relatívne športovo náročný okruh na bicykloch okolo vodnej nádrže Domaša. Približne 80 kilometrovou cestou navštívili slovenské dedinky a spoznali miestny kolorit a atmosféru okolia. Dokonca navštívili aj typickú miestnu krčmu, čo v nich určite zanechalo dojmy... :-) Nóri okúsili všetky vodné športy a bolo vidno že vodáctvo má tento národ v génoch.

Nasledujúce dni zástupcovia nórskeho partnera absolvovali návštevu neďalekého hradu Čičva a okružnú jazdu po východnom Slovensku od Domaše až po Vysoké Tatry. Zažili sme spolu návštevu mesta Humenné, Popradu, monumentálne pohľady na štíty Vysokých tatier sčasti ponorených do oparu, spoznali sme zaujímavé historické centrum Bardejova, zažili Starú Ľubovňu a vychutnali si krásy Levoče pri dobrej káve. 

Je toho veľa, čo by zahraničným partnerom stálo za to ukázať, a preto sme radi že sa nám podarilo do tak krátkeho času vtesnať mnoho športových zážitkov a kultúrno-prírodných krás Slovenska.

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Projekt Medzinárodné Partnerstvo Mládežníckeho športu je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu
a spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Vznikol aj vďaka podpore týchto partnerov:

Podporované z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
www.norwaygrants.sk