18-25
JÚN´16

Letný Tábor 1. (Summer camp 1.)

Týždenný výcvik vodných športov pre študentov vysokých škôl pod vedením certifikovaných inštruktorov v stredisku Surfclub Domaša - Holčíkovce.

Po úspešných zimných eventoch sa uskutočnil prvý spoločný letný event - Letný Tábor 1., priamo v našom stredisku Surfclub na Veľkej Domaši. Okrem slovensko - ukrajinskej účasti nás poctili návštevou aj zástupcovia nórskeho partnera projektu. Nórski zástupcovia mali okrem spoločného aj špecíalny program, keďže na Slovensku boli po prvý raz. 

Letný tábor sa oficiálne začal po príchode ukrajinských študentov, trénerov a organizátorov na Veľkú Domašu. Pri západe slnka sme spoločne slávnostne zahájili týždňový kemp. 

Hneď nasledujúci deň sa študenti zoznámili s jednotlivými športami, športovým náčiním. Tím trénerov im vysvetlil základne vodácke pravidlá a podal im inštruktáž k jednotlivým športom. Študenti si vyskúšali a naučili sa windsurfing, paddleboarding, kayaking, kanoistiku a boli uvedený do sveta jachtingu. Obzvlášť ďakujeme za výbornú spoluprácu s vodákmi z klubu Kamiksee, ktorí sa mladým vodákom intenzívne venovali.

Okrem denného športovania na vode, prebiehali aj iné spoločné akcie. Úcastníci spoznávali okolie Veľkej Domaše, hrávali volejbalové turnaje, zúčastňovali sa sprievodného kultúrneho a animátorského programu. Pri večerných táborákoch pri vode si spolu vymieňali skúsenosti a zážitky z vody a budovali nové priateľstvá.

Počas jedného týždňa zažili úćastníci naozaj veľa. Naučili sa základy mnohých vodných športov, vyskúšali si preteky. Okúsili dobrodružný splav na rieke Ondava. Objavili  nádhernú krajinu východného Slovenska a zoznámili sa s navzájom s inou kultúrou. 

Vďaka projektu a podory projektových partnerov mohli účastníci používať moderné a kvalitné windsurfistické súpravy, paddleboardy, kajaky a kanoe, a preto bola ich radosť zo športovania znásobená. Veľmi sme sa tešili z nových priateľstiev a perfektnej srdečnej atmosféry, ktorá počas tohto eventu vznikla. V duchu leto na vode - leto v pohode sa niesol celý pobyt. 

Organizácia tohto eventu nebola ľahká, počas plánovania sme museli zápasiť s mnohými otázkami, ktoré sa vynárali, no aj vďaka skvelému partnerovi, spoločnosti Starlines, ktorá sa do eventov vložila na sto percent, sa to podarilo.

Ďakujeme všetkým účastníkom za túto vydarenú akciu. Tešíme sa na ďalšie podobné akcie v Surfclube.

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Projekt Medzinárodné Partnerstvo Mládežníckeho športu je financovaný z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu
a spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Vznikol aj vďaka podpore týchto partnerov:

Podporované z grantu Nórskeho kráľovstva prostredníctvom Nórskeho finančného mechanizmu.
www.norwaygrants.sk