15-20
MÁJ´17

Mastrovstvá sveta Raceboard Masters Gyzicko 2017

Pretekári ATU Košice skončili na majstrovstvách sveta na druhých miestach!

Od 15. do 20.5.2017 sa na mazurských Jazerách pri meste Gyzicko uskutočnili mastrovstvá sveta Raceboard Masters.

Do Poľska okrem Patrika Polláka, ktorý obhajoval minuloročný titul absolútneho majstra sveta Masters z Rigy v Lotyšsku odcestovali aj Milan Duchnovský, Karol Beránek a Jozef Pollák.

Medzi 55 pretekármi z 12 krajín od Argentíny až po Švédsko sa naši pretkári ATU Košice trénujúci takmer výhradne v Surfclube na Domaši vôbec nestratili.

Karol Beránek a Patrik Pollák obsadili 2. miesto vo svojich vekových kategóriach GrandMaster resp. master a Patrik Pollák zároveň obsadil celkovo 3. miesto v nebývalo vyrovnanom štartovom poli kde 2. od 4. miesta celkovo delili len jeden bod.

Letné počasie s veľmi slabým a premenlivým vetrom otestovalo nielen fyzickú ale aj psychiskú odolnosť našich pretekárov.

Jarný tréning v surfclube priniesol svoje ovocie a všetci sa už tešia na vikendové preteky Slovenského pohára na domácej vode. Predpoveď hovorí, že na svoje by si mal tento víkend každý a konečne sa nám snáď podarí odjazdiť aj pretek v Slalome.

Ďalšie info na: http://masters2017.raceboard.org/news/thank-you-gizycko

2 PHOTOS FROM EVENT

Ďakujeme za podporu Mestu Košice a Slovenskému zväzu jachtingu.

Viac o našich partneroch »

Project International Youth Sport Partnership is supported by a grant from Norway through the Norway Grants
and co-financed by a State Budget of the Slovak republic. Also this web was created thanks to the support of these partners:

Supported by a grant from Norway through the Norway Grants.
www.norwaygrants.sk